All registered players 2019
Below are all registered players for the Brunswick Euro Challenge 2019.
Click the name of any squad to view the registered players for that squad.
 
ALL SQUADS >>
 
NAME/CLUB COUNTRY SQUADS
Adas, Nahla
SAUDI FEDERATION
KSA Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Andersson, Ida
Team Brunswick
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Andersson, Pontus
Team Clan BK
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Ásgeirsson, Gunnar
Keiludeild ÍR
ISL Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Baade, Marco
Arena Team Berlin
GER Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Bados, Vivien
Storm
FRA Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Berggren, Alfred
Team Clan BK
SWE Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Beuthner, Laura
BSC Kraftwerk Berlin
GER Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Squad 18 - Saturday March 23 20:00
Bienwald, Sven
BC EMAX
GER Squad 07 - Wednesday March 20 16:00
Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Bjornsson, Einar Mar
ÍR PLS
ISL Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Bjornsson, Gustaf
KFR
ISL Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Borchert, Leon
BC Reinickendorf 90
GER Squad 15 - Saturday March 23 08:00
Bragason, Freyr
KFR-Lærlingar
ISL Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Branezac, Damir
Team Gravity
SUI Squad 05 -Tuesday March 19 16:00
Squad 06 - Tuesday March 19 20:00
Byrne, Aidan
ITBA
IRL Squad 15 - Saturday March 23 08:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Cocker, Lee
Team Brunswick
ENG Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Cosgrove, Paul
Nieuwegein
ENG Squad 15 - Saturday March 23 08:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Coussens, Michael
BC Zonhoven
BEL Squad 09 - Thursday March 21 12:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
De Bruijn, Marco
Brunswick / Valcke Bowling / Odin Sportswear
NED Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Delandhuy, Vedran
MBA Reims
FRA Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Deroo, Quentin
Les dragons de Colmar
FRA Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Dhaese, Vince
BC Tirolerhof
BEL Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Donath, Sven
1.Crimmitschauer Bowlingclub e. V.
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Eisenmann, Michael
BK München
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Flodin, Alexsander
BK Joker
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Forsyth, Matt
CB Braunschweig
ENG Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Squad 18 - Saturday March 23 20:00
Fritze, Nicklas
BS Strike 99 Eisenhüttenstadt
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Gadd, Amanda
Spader Dam
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Garbotz, Sven
Little Rollers
GER Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Gavrilov, Stepan
Logo Infusion
RUS Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Gerts, Tjesco
BV Harderwijk
NED Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Gessler, Jens
MKV
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Goron, Solène
Synergie Île de France
FRA Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Gren, Jesper
Sweden
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Gudmundsson, Magnus
Team Clan
ISL Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Gunnarsson, Otilia
VBS
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Helbig, Dennis
Arena Team Berlin
GER Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Hellström, Peter
Team Clan
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Henriksson, Marcus
BK Full House
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Henry, Sebastien
CBA Reims
FRA Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Hockenjos, Jürgen
1. BSC Active Bowler Brunnthal
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Holvast, Erik
BV Harderwijk
NED Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Hueber, Anton
BC Eintracht Lauf
GER Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Hübner, Felix
Arena Team Spandau
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Johansson, Daniel
Team Clan
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Jonsson, Arnar
Hoganas BC
ISL Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Júlíusson, Andrés
ÍR-KLS
ISL Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Juntunen, Ani
Giants
FIN Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Jussila, Perttu
TKK
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 15 - Saturday March 23 08:00
Karlsson, Joakim
Sweden
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Keller, Julien
Skittle Club Franche Comté
FRA Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Kempf, Chris Oliver
1. Bowling-Sport-Verein Bremerhaven von 1965
GER Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 18 - Saturday March 23 20:00
Kempgens, Pascal
BV Düsseldorf
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Konieczny, Bodo
Finale Kassel
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Squad 08 - Wednesday March 20 20:00
Krämer, Michael
1. BC Duisburg
GER Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Käyhkö, Tomas
Mainarit
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Lahti, Jarno
TKK
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Lampo, Sami
TKK
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Lange, Sebastian
Assindia Miners
GER Squad 06 - Tuesday March 19 20:00
Squad 07 - Wednesday March 20 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Lanos, Thibaut
CBA
FRA Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Lindberg, Robert
BK Jösse
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Lindblad, Kevin
Höganäs BC
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Lindholm, Niclas
Bk Jösse
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Louia-Kretz, Jürgen
1. BSV Saarbrücken
GER Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Maggi, Mats
Team Brunswick
BEL Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Molander, Loke
VBS
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Moor, Paul
Finale Kassel
ENG Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Neubüser, Nico
Bowling Crew Berlin
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Obukhov, Alexander
Moscow
RUS Squad 05 -Tuesday March 19 16:00
Squad 07 - Wednesday March 20 16:00
Pajari, Olli-Pekka
GB
FIN Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Persson, Robin
IS Göta
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Petersen, Steffen Tang
Trekanten KIF
DEN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Plahn, Christer
Sweden
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Plewis, Joshua
Nieuwegein
NED Squad 15 - Saturday March 23 08:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Pohl, Kanittha
BC Blau-Gelb Frankfurt
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Poutiainen, Tommi
Syklis
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Putkisto, Teemu
Bay
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Raeder, Andreas
BC 300 München
GER Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Ragnarsson, Jon Ingi
BK Brio
ISL Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Reber, Daniel
DKMS
GER Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 18 - Saturday March 23 20:00
Reinhardt, Torsten
SV Fellbach
GER Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Roberts, Brandon
Xtreme Revolutions
ENG Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Roloff, Sandra
Wild Dogs
SUI Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Rothe, Matthias
Flying Bowlers Chemnitz
GER Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Roy, Sven
Wilddogs
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Salomaa, Kaaron
Bay
FIN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Schaschl, Margrit
BK München
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Schlingensief, Ralf
BC Turbine 2012
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Schmidbauer, Thomas
Team ProfiShop
GER Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Schulze, Rainer
BC Reinickendorf 90
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Squad 05 -Tuesday March 19 16:00
Schutte, Saskia
FTG Frankfurt
GER Squad 15 - Saturday March 23 08:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Schütz, Martina
Radschläger Düsseldorf
GER Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Selvag, Frank
Mint Sportswear
NOR Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Sennevall, Allan
Sweden
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Sermand, Julien
Brunswick
FRA Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Sixte, Dany
Bc Tirolerhof
BEL Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Stampe, Tim
BK Trekanten
DEN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Stein, Yannick
B1 Bowler Schöneiche
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Stigter-Van Der Tol, Ghislaine
Storm
NED Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Strasser, Jürgen
Bowlingfreunde Tübingen
GER Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Strasser, Thomas
Bowlingfreunde Tübingen
GER Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Stronskiy, Eduard
Lucky Strike
UKR Squad 09 - Thursday March 21 12:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 18 - Saturday March 23 20:00
Svensson, William
BK Kaskad
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Sørensen, Mikkel
Trekanten KIF
DEN Squad 10 - Thursday March 21 16:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Thurlby, Rob
Powerplay Pro Shop
ENG Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Valgeirsson, Guðlaugur
KFR-Lærlingar
ISL Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Van Der Loo, Ronan
Eurobowling Deurne
NED Squad 14 - Friday March 22 20:00
Squad 17 - Saturday March 23 16:00
Wegner, Cajsa
BK Femtionian
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Wegner, Jenny
BK Femtionian
SWE Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Weiss, Aurica
BC Reinickendorf 90
GER Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 04 - Sunday March 17 16:00
Squad 05 -Tuesday March 19 16:00
Wetterberg, Mattias
Team Pergamon
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Wirefeldt, Oskar
Team Clan BK
SWE Squad 11 - Thursday March 21 20:00
Squad 12 - Friday March 22 12:00
Squad 16 - Saturday March 23 12:00
Yakubov, Utkir
Joy
UZB Squad 01 - Saturday March 16 12:00
Squad 02 - Saturday March 16 16:00
Squad 03 - Sunday March 17 12:00
Yaremchuk, Maksym
Lucky Strike
UKR Squad 09 - Thursday March 21 12:00
Squad 13 - Friday March 22 16:00
Squad 18 - Saturday March 23 20:00
Zubkov, Artemii
Qubica AMF Russia
RUS Squad 07 - Wednesday March 20 16:00
Squad 08 - Wednesday March 20 20:00
Squad 09 - Thursday March 21 12:00
Öing, Frank
Meteor 77 Hameln
GER Squad 06 - Tuesday March 19 20:00
Squad 07 - Wednesday March 20 16:00