All registered players 2016 |
Below are all registered players for the Brunswick Euro Challenge 2016.
Click the name of any squad to view the registered players for that squad. |
ALL SQUADS >> |
NAME/CLUB |
COUNTRY |
SQUADS |
Adler, Tamara
Unistahl Wien |
AUT |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
|
Agerbo, Jesper
Ebonite |
DEN |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Ahlgren, Anton
Team Clan |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Aichholzer, Thomas
BC Strike-Riders |
AUT |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
|
Andersson, Adam
Bodens BS |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Andersson, Ida
VBS Bowling Brunswick |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Andersson, Kim
BK FH Engelholm |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Andersson, Pontus
Team Clan |
SWE |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Andersson, Robert
Team Pergamon BC |
SWE |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Andrik, Cédric
Vest Recklinghausen |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Archer, Dj
PBA |
USA |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Arold, Daniel
BV 87 Framnkfurt |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Baade, Marco
Arena Team Spandau |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Bados, Vivien
CBA Reims |
FRA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Bagnolini, Monica
Italy |
ITA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Banjac, Zoran
BK Zapad |
HRV |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
|
Barrett, Dom
Track |
ENG |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Bartaire Jimenez, Wendy
TOAC |
FRA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Bartl, Christian
Lechbowler Augsburg |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Beier, Tobias
Arena Team Spandau |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Bell, Kelvin
Individual |
USA |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Bergendorff, Markus Jens
LBC |
DEN |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Final step 1
|
Berger, Steffen
Roma Bowlers e.V. |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Berggren, Alfred
Team Clan |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Beuthner, Laura
BSC Kraftwerk Berlin |
GER |
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Blasits, Ernst
BC EMAX |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Blepp, Gregory
Profi-Shop MÜnchen |
GER |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Bohn III, Parker
Brunswick |
USA |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 1
Final step 2
|
Bohnenberger, Timo
BV Pforzheim |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Brandt, Jelena
BV Unterföhring |
LAT |
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Branezac, Damir
Team Messenger |
SUI |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Brolin, Teo
VBS BOWLING |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Buchmann, Dominic
BSC Kraftwerk Berlin |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Buder, Gerald
RS Team |
GER |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
|
Burian, Ivan
Rapi-tec |
CZE |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Burianova, Eva
Rapi-tec |
CZE |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
|
Busch, Benjamin
Roma Bowlers e.V. |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Büchel, Stefanya
BC Weilimdorf |
GER |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Byrne, Aidan
ALSAA |
IRL |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Bzik, Andrè
Turbine Tübingen |
GER |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Börding, Tobias
Ratisbona Regensburg |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
Final step 2
|
Bösiger, Andreas
TimeOut |
SUI |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Cain, Andrew
USBC |
USA |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Final step 1
Final step 2
|
Canady, David
Finale Kassel |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Cardona, Alvar
Sweetrade BC |
CAT |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Castle, Alex
Ontheballproshop |
ENG |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Cebotarjovs, Dmitrijs
Ten Pin |
LAT |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Célié, Lauriane
BCS Annecy |
FRA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Celli, Massimiliano
Galeone |
ITA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Celli, Maurizio
ASD Galeone |
ITA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Chambers, Robert
VILSECK |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Charalampidis, George
PAOK |
GRE |
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Chopard, Grégory
individuel |
SUI |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Cindric, Branka
individual |
SUI |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Clements, Christopher
Expo |
USA |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Cremer, Christian
BK München |
GER |
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Cremer, Nina
BK Muenchen |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Crosby, Elliot
Powerplay |
ENG |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Cuva, Tanya
Team Messenger |
SUI |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
De Rooij, Maxime
BSRK 1883 |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Dementiev, Viktor
Brooklyn |
UKR |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Denz, Günter
Unterföhring |
GER |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Derijck, Robby
PSZ |
BEL |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Dorfmeister, Daniel
BV Nidda |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Drevenstedt, Frank
Action Team Hamburg |
GER |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Dubourg, Stephanie
Team France |
FRA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Durant, Peter
USBC |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Eisenmann, Michael
BK München |
GER |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
|
Eklund, Dennis
Stureby BK |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Elofsson, Anton
Team Pergamon |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Engelbach, Florian
BC Werdenfels |
GER |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Eric, Chambettaz
Independant |
SUI |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Desperado
|
Fischer, Harald
BC EPA München |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Fischer, Oliver
Dreambowler Böblingen |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Franchi, Romain
eagles |
FRA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Fransson, Daniel
Team Pergamon |
SWE |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Frascati, Giuseppe
AS S Gregorio |
ITA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Fredriksson, Timmy
Team Clan BK |
SWE |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Freitag, Dominik
BSV Esslingen |
GER |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
|
Friedrichs, Tim
SC Diamant Stade |
GER |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Gabel, Janine
Team Germany |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Gasparavicius, Andrius
APOLLO |
LTU |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
|
Geissler, Nadine
BV 77 Frankfurt |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Generoso, Ciccone
BC Super Strike |
ITA |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
|
Gerard, Nicolas
BC CONTREXEVILLE |
FRA |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Gill, Steven
L.A. PRO SHOP |
SCO |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Gillick, Timothy
BuddiesProShop.com |
USA |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Ginge, Anja
Game On |
DEN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Ginge Jensen, Mai
Bk Viborg |
DEN |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Glatzer, Daniel
BC Comet |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Goode, Robert
GR Bavarian USBC |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Goron, Solène
BCO courbevoie |
FRA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Grabrijan, Anže
Epic |
SLO |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
|
Graf, Sascha
Wild Dogs |
SUI |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Gripp, Andreas
TSV Chemie Premnitz |
GER |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Final step 1
|
Gruber, Wolfgang
Dream Bowler Boeblingen |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
|
Gruffman, James
Team Alingsås |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Guenther, Kai
TSV Chemie Premnitz |
GER |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
|
Gäbler, Tobias
TSV Chemie Premnitz |
GER |
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Haas, Christian
ABC Manheim |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Haasper, Kevin
Team Swiss |
SUI |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Hachin, Christophe
Carpe diem |
FRA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Hammer, Simon
BC Räumkommando Lauf |
GER |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Harles, Mike
BC Comet Nürnberg |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
|
Hauenstein, Swen
BC Comet Nürnberg |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Hedderich, Dirk
DBU Light e.V. |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Heinel, Klaus
BC Emax |
GER |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Heinila, Sami
OY Bowling Brunswick |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
|
Hellmich, Daniel
BC Bavaria Unterföhring |
GER |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Henry, Sébastien
C.B. Reims |
FRA |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Hermansen, Kenneth
fredrikstad |
NOR |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Hernitschek, Andreas
Team Profishop |
GER |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Hofbauer, Karlheinz
Ratisbona |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Hollands, Ian
Powerplay Pro Shop |
ENG |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Hooper, Curtis
Xtreme Revolutions |
ENG |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 2
|
Hop, Mitch Jordy
Huizen |
NED |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Huber, Philippe
BC Léman |
SUI |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Hugon, Gwenaelle
BCO Courbevoie |
FRA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Hui Wen, Tay
Team Singapore |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 1
|
Hulsch, Tina
BSRK 1883 |
GER |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
Final step 2
|
Hurt, Ron
BC Saar 08 |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Hügin, Carina
BC Trans Am |
SUI |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Hügin, Chantal
BC Trans Am |
SUI |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Hürlimann, Daniel
Team Messenger |
SUI |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Häfner, Thomas
BSC Eintracht Lauf |
GER |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Ingerskog, Ludwig
Bodens BS |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
Final step 1
|
Jacques, Amandine
WINNER S ORLÉANS |
FRA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Jakob, Marc
Spirit Basel 1 |
SUI |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
|
Janetzki, Tom
BSV 2000 Oldenburg |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Jansson, Markus
BK jösse |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Jehkinen, Joonas
Mainarit |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Jimenez, Raul
Boilches |
ESP |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Johnson, Magnus
VBS BOWLING |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
Final step 1
|
Jones, Tommy
PBA |
USA |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
|
Jonsson, Benjamin
Team Alingsås |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Jussila, Perttu
Team Finland |
FIN |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Jähi, Joonas
Team Finland |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Jönsson, William
Team Ystad BK |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Kabel, Matthias
HighRoller Rosenheim |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Kaiser, Gerd
1. MBC Mühlhausen |
GER |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Kaiser, Rene
Flying Bowlers Chemnitz |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Karlsson, Christian
Bk Trol |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Karlsson, Jakob
Team Clan |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Karlsson, Jenny
VBS BOWLING |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Karlsson, Joachim
Team Clan |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Kehrle, Stefan
Dream Bowler Boeblingen |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
|
Keller, Julien
SKITTLE CLUB FRANCHE COMTE |
FRA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Kemnitz, Andreas
BATC Lauenau 2002 e.V. |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Kent, Marshall
Team USA |
USA |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
Final step 2
|
Keturkaite, Aurelija
Apollo |
LTU |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
|
Knorr, Mathias
DBV |
GER |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Knöbl, Werner
Dream Bowl |
GER |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Kozak, Michael
USBC |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Kraft, Marcel
BC Waiblingen |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Krämer, Michael
1. BC Duisburg |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Kubalek, Benjamin
Delphin Munich |
AUT |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Kulick, Kelly
Storm |
USA |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 2
|
Kwan, Harn Chieh
Team Suisse |
SUI |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Köberl, Martin
BC Bavaria Unterföhring |
GER |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Desperado
|
Kögler, Marcel
BSV Esslingen |
GER |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
|
Köpf, Reiner
BC Bavaria |
GER |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Ladžov, Alexandr
StavSpol Praha |
CZE |
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Larsen, Jesper
Team Pergamon BC |
SWE |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Final step 4 - Stepladder match 1
|
Larsen, Martin
Team Pergamon BC |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Final step 4 - Stepladder match 1
Final step 4 - Stepladder match 2
|
Larsen, Thomas
BK Trekanten K.I.F. |
DEN |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Final step 1
|
Laub, Angela
BK München |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Laub, Harald
BK München |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Laub, Sabrina
Lucky Striker Regensburg |
GER |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Lefevre, Jonathan
les vikings honfleur |
FRA |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Lehmann, Dirk
BKSV Stuttgart |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Lehtonen, Kimmo
OY Bowling Brunswick |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Lim, Bernice
PBC |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Final step 2
|
Lindner, Eva
Profishop München |
GER |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Lopes, Alexandra
winners orleans |
FRA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Lorenc, Jaroslav
Expert King Pins |
CZE |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Final step 1
|
Louw, Francois
TBASA |
RSA |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Lujan, Gil
USBC |
GUM |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Luoto, Patricia
Team Brunswick |
GER |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Lust, Roland
BV Pforzheim |
GER |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Mack, Tim
Team Pergamon BC |
USA |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Final step 1
|
Maggi, Mats
Les Bassins |
BEL |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Malz, Saskia
BC Fortuna Kiel |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Martignano, Cosimo
Team United Lausanne |
ITA |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Martinez, Vanessa
Plattina |
SUI |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Marziniak, Roy
Räumkommando Lauf |
GER |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Mattsson, John
FH Engelholm |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
McEwan, Danielle
Team USA |
USA |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Final step 2
Final step 3
|
Michow, André
BC Ratisbona Regensburg |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Moor, Paul
Powerplay Proshop |
ENG |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
|
Morabito, Francesco
As San Gregorio |
ITA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Morgan, Hadley
Xtreme Revolutions |
ENG |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Morgan, Ryan
Xtreme Revoloutions |
ENG |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Morgan, Selwyn
Turkey Hunters |
ENG |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Morig, Oliver
BV Düsseldorf |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Moritz, Marcel
Amirs Pro Shop |
GER |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Mortensen, Jimmy Dan
VBS |
DEN |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Mouveroux, Gaetan
BLAC Nantes |
FRA |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Mrosek, Manuel
BC EMAX |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Mühlematter, Adrian
Time Out Bowling |
SUI |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
|
Müller, Maik
Black Bowlers |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Myren, Robert
Sigma BK |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Nathan, Jasmine Yeong
SINGAPORE BOWLING FEDERATION |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 2
Final step 3
|
Neumann, Tim
Boa Team Spich e.V. |
GER |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
New, Hui Fen
singapore bowling federation |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 2
|
Ng, Geraldine
PBC |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Ng, Shayna
Singapore bowling federation |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 1
|
Nikolov, Tihomir
ATIA |
BUL |
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Novak, Steve
USBC |
USA |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Oberweis, Romain
BC Cobra |
LUX |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Ohrgaard, Frederik
Ebonite / Bowltech DK |
DEN |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Olry, Thierry
skittel franche comté |
FRA |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Olsson, Mattias
joker |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
Final step 1
Final step 2
|
Oneill, Bill
PBA |
USA |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Ovcinnikovs, Nikolajs
Ten Pin |
LAT |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Palermaa, Osku
Team Finland |
FIN |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Paulsson, Martin
Kulladal |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Final step 1
Final step 2
|
Pedersen, Glenn Morten
VBS BRUNSWICK |
NOR |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Final step 1
|
Pepe, Anthony
Storm |
USA |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Perret, Théo
SBChambéry |
FRA |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Persson, Filippa
BK Femtionian |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Persson, Kristoffer
BK femtionian |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Persson Planefors, Joline
Team X-Calibur |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Final step 2
|
Petrov, July
Team ATIA Sofia |
BUL |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
|
Pflügl, Klaus
ABC Stuttgart Nord |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Pietschner, Marco
SV Werder Bremen |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
|
Pietschner, Nicole
Lucky Striker Regensburg |
GER |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Desperado
|
Pilecky, Marco
Uni stahl Wien |
AUT |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Probst, Marco
BC Bajuwaren |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Pöppler, Birgit
Radschläger Düsseldorf |
GER |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Ramirez Perea, Anggie
Roto Grip |
COL |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Ranta, Tony
Giants |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Rash, Sean
Brunswick |
USA |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Final step 2
|
Reber, Daniel
DKMS |
GER |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Reichling, Patrik
Highroller Rosenheim |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Reincke, Oliver
BKSV Stuttgart |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
|
Reinhard, Thomas
BC Comet |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Renner, Alexander
ABV Hallstadt |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Reynolds, William
usbc |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Rodriguez, Paco
Celta de Vigo |
ESP |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Roos, Mikael
Team Alingsås |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Rossire, Jean-Philippe
Miami Enchandens |
SUI |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
|
Roumimper, Tannya
PBI |
INA |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Salonen, Petteri
TKK |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Sarazhynska, Olga
Cosmix |
UKR |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Sarazhynskyi, Oleksandr
Cosmix |
UKR |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
|
Saulnier, Valentin
Team France |
FRA |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Schaschl, Margit
mkv |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
|
Schiemenz, Torsten
1. L.E. Little Rollers CB |
GER |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
|
Schirmaier, Maikel
ABC Stuttgart Nord |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
|
Schneider, Doris
Unistahl Wien |
SUI |
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Scholz, Ramon
Team Messenger |
SUI |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Schröder, Andre
BC Strikees |
GER |
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Schuetz, Hans
Team Messenger |
SUI |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Schuetz, Martina
BC FTG Frankfurt |
GER |
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Schulz, Carolin
BC EPA München |
GER |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
|
Schulz, Valerie
BC EPA München |
GER |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
|
See, Tracy
Team Singapore |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 2
|
Sermand, Julien
BC Sevrier |
FRA |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Simonsen, Anthony
Roto Grip |
USA |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Final step 1
Final step 2
|
Sloan, Christopher
Team Clan |
IRL |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Soltész, István
Látványsport |
HUN |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Stampe, Mik
BK Trekanten K.I.F. |
DEN |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Final step 1
Final step 2
|
Stankova, Petra
Bk perfect Zvolen |
SVK |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Steiger, Daniel
Wild Dogs |
SUI |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Stenko, Nino
Arena |
SLO |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Sterner, Jason
Brunswick |
USA |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Final step 1
Final step 2
|
Strasser, Jürgen
Bowlingfreunde Tübingen |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Strasser, Thomas
Bowlingfreunde Tübingen |
GER |
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
|
Svensson, Jesper
Team Pergamon |
SWE |
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4 - Stepladder match 2
|
Tan, Cherie
SINGAPORE BOWLING FEDERATION |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 1
|
Tan, Daphne
Singapore Bowling Federation |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Final step 1
|
Tan, Jazreel
SBF |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Tangermann, Lars
TSV Chemie Premnitz |
GER |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Tarsoly, Alexander
lezl |
HUN |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Desperado
Final step 1
|
Teece, Raymond
Radical |
ENG |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Teece, Richard
Airport Bowl |
ENG |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Testuz, Marc
individuelle |
SUI |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Testuz, Vincent
Léman BC |
SUI |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Theissen, Tanja
Lucky Striker Regensburg |
GER |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Thorell, Annie
Spader Dam |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Tidbeck, Marcus
Stureby Bk |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Tonteri, Juhani
Bay |
FIN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Torgersen, Tore
trondheim b.k. |
NOR |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Final step 2
|
Turci, Nora
BC Cobra |
LUX |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Ulber, Helmut
BSV Augsburg |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
|
Ulsamer, Clemens
BC EMAX |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Unger, Stephan
1. BC Duisburg |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Vahidi, Alexandre
Sharks |
IRI |
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
|
Van Geel, Jeroen
Kegel Training Centre Europe Tilburg |
NED |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
|
Van Hees, Jonathan
Brunswick |
USA |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Final step 1
|
Veitleder, Horst
BV Maschsee 98 |
GER |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Desperado
|
Vollstuber, Tobias
Insel Bowling Lindau |
GER |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
|
Völkel, Dirk
Finale Kassel |
GER |
Squad 01 - Sunday March 13th 12:30
Squad 02 - Sunday March 13th 16:30
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
|
Wagener, Jaqueline
ASC Göttingen |
GER |
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Wagner, Marcel
1. Mühlhäuser Bowlingclub |
GER |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Walther, Kasper
BK Skive |
DEN |
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Warming Hansen, Carsten
National Youth Team Denmark |
DEN |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Squad 17 -Saturday March 19th 20:00
Final step 1
|
Wegner, Jenny
BK Femtionian |
SWE |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Desperado
|
Weier, Cameron
USBC |
USA |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
Final step 2
|
Wells, John
Brunswick Europe |
ENG |
Squad 10 -Thursday March 17th 20:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
West, Joakim
Team Alingsås BC |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
|
Wetterberg, Mattias
BK FH Engelholm |
SWE |
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Final step 1
|
Wilfinger, Martin
1.VBC Lauterach |
AUT |
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
|
Williams, Stuart
Roto Grip |
ENG |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Squad 13 -Friday March 18th 20:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
Final step 1
Final step 2
|
Wimmer, Hermann
Regensburg |
GER |
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
|
Winternheimer, Pascal
Finale Kassel |
GER |
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Squad 16 -Saturday March 19th 16:00
|
Wölki, Robert
Ratisbona Regensburg |
GER |
Squad 03 -Monday March 14th 18:00
|
Yakubov, Utkir
Tashkent |
UZB |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 05 -Tuesday March 15th 20:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 08 -Thursday March 17th 12:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Yap, Joy
Team Singapore |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 14 -Saturday March 19th 08:00
Squad 15 -Saturday March 19th 12:00
Desperado
|
Yeo, Joey
Singapore Bowling Federation |
SIN |
Squad 04 -Tuesday March 15th 16:00
Squad 06 -Wednesday March 16th 16:00
Squad 07 -Wednesday March 16th 20:00
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
Squad 11 -Friday March 18th 12:00
Squad 12 -Friday March 18th 16:00
Final step 2
Final step 3
|
Zandstra, Marianne
Huizen |
NED |
Squad 09 -Thursday March 17th 16:00
|